آخرین مقالات

نخستین سامانه هوشمند قطع اضطراری آب مخازن افتتاح شد

قطع اضطراری آب مخازن
سامانه هوشمند قطع اضطراری آب هنگام زلزله برای نخستین بار روی مخزن ۱۰ آبفای استان تهران و با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افتتاح شد
این سامانه در چارچوب ضرورت حفظ آب داخل مخازن هنگام وقوع بحران‌‌ها به ویژه زمین‌لرزه و با هدف تامین آب استراتژیک و پایدار و نیز جلوگیری از احتمال ایجاد سیلاب‌های ثانویه ناشی از شکست لوله‌ها در زمان وقوع زلزله طراحی شده است.

این سامانه به روش ابداعی انسداد از داخل عمل می‌کند که بخش انسداد و بدنه اصلی درون مخزن قرار دارد و قابلیت دارد که در شرایط مخرب محیطی، مخزن دارای دوام و مقاومت کافی باشد؛ بخش هیدرولیک سامانه درون اتاقکی روی سقف مخزن قرار دارد و بخش هوشمند که شامل شتاب‌سنج زلزله با الگوریتم کاملاً بومی، ابداعی و سامانه اطلاع‌رسانی و فرمان است، امواج اولیه زلزله را رصد می‌کند و پس از تشخیص زلزله با ارسال نشانه هشدار و پیامک، آن را به مراکز مدیریت بحران و تله مترینگ اطلاع می‌دهد و در صورت نیاز خروجی مخزن را به طور خودکار قطع می‌کند.


سامانه هوشمند قطع اضطراری آب دارای قدرت تشخیص، اطلاع‌رسانی و قابلیت دستور و کنترل از راه دور است و در شرایط بدون برق نیز قادر به انجام عملیات قطع اضطراری خودکار است.
این سامانه با برنامه‌ریزی مدیریت بحران آبفای استان تهران و در قالب پروژه تحقیقاتی اجرا شده و هم‌اکنون آماده تولید صنعتی و انبوه بر اساس نیاز کشور است.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۸
روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب استان تهران |
تعداد بازدید : ۱,۱۸۷
کد خبر : ۲۷۶
کلیدواژه ها: سامانه هوشمند قطع اضطراری آب مخازن,قطع اضطراری آب مخازن