آخرین مقالات

سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه یافت

سامانه تصفیه پساب صنعتی ایرانی به بازار چین راه یافت
سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الکترواکسیداسیون طراحی شده از سوی یک شرکت فناور و فعال ایرانی در حوزه نانو موفق به راهیابی به بازار کشور چین شد.
به گزارش روز جمعه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در سال‌های اخیر از روش‌های الکتروشیمیایی برای فرآیندهای مختلف تصفیه آب و فاضلاب و حفاظت محیط زیست استفاده می شود و از بین روش‌های تصفیه الکتروشیمیایی، روش الکترواکسیداسیون می‌تواند طیف گسترده‌ای از آلایند‌ه‌های مختلف از قبیل فلزات سنگین و آنیون‌های مختلف و قطرات روغنی معلق و ترکیبات آلی را حذف کند.

در این روش از پوشش نانواکسیدهای فلزی برای بهبود فرآیند الکترواکسیداسیون استفاده می‌شود که با تشکیل هیدروکسیدهای فلزی، پلیمرها و مونومرها با آلاینده، لخته ایجاد و آنها را به راحتی ته ‌نشین یا شناور می‌کند.
بر همین اساس یک شرکت فناور ایرانی در حوزه نانو موفق شده است که سامانه تصفیه پساب صنعتی با فناوری الکترواکسیداسیون را طراحی و تولید کند و این فناوری را در لیست محصولات صادراتی خود قرار دهد.
این محصول که به عنوان محصول موفق در غرفه صنعت و بازار یازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری‌ نانو معرفی شد، به کشور چین صادر شده است.

از مزیت‌های این فناوری می‌توان به بهره‌برداری آسان، سادگی تجهیزات مورد استفاده، مقدار کم لجن تولیدی، حذف سریع آلاینده‌های آلی، عدم نیاز به منعقدکننده‌ها و کاهش تولید آلاینده‌های ثانویه اشاره کرد.

دستیار مهندسی آب و فاضلاب : abfaeng.ir

این فناوری قابلیت استفاده در تصفیه پساب‌های صنعت نفت و پتروشیمی، صنعت نساجی و صنایع لبنی را داراست. همچنین این فناوری را می‌توان برای زدایش چربی محلول و کاهش TSS در صنایع لبنی استفاده کرد.
همچنین این شرکت، فناوری نانوکویتاسیون را با ساخت دستگاه‌هایی در تولید نانوامولسیون‌ها و هموژانیزاسیون در کشور بومی کرده است، به طوری که برتری‌های موجود در این روش مورد توجه صنایع مختلف از جمله تصفیه آب و پساب، صنایع غذایی و پاستوریزاسیون غیرگرمایی، صنایع دارویی و تولید انواع نانو داروها، صنایع رنگ و پلیمر و صنعت نفت و پتروشیمی قرار گرفته است.
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۱
تعداد بازدید : ۶۰۶
کد خبر : ۲۸۶