آخرین مقالات

ساخت سیستم جدید تصفیه آب در محل

تصفیه آب در محل
محققان سوییسی یک سیستم جدید برای تصفیه آب ساختند که امکان بازچرخانی و پاکسازی آب حاصل از شست و شوی دست و استحمام را در محل فراهم می کند.
به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، هم اکنون سیستم های متعددی برای تصفیه وجود دارد که امکان بازچرخانی آب حاصل از شست و شو را در محل فراهم می کنند. اما آب به دست آمده استاندارد کیفی ندارد و صرفا می توان از آن برای سیفون سرویس های بهداشی استفاده کرد.

این در حالی است که سیستم تولیدی محققان انستیتوی تکنولوژی فدرال سوییس آب را در چند مرحله تصفیه می کند و آب حاصل از آن فاقد رنگ و بو است و به حدی پاکیزه و سالم است که به گفته محققان، میزان باکتری های موجود در آب تصفیه شده با استفاده از این سیستم کمتر از باکتری های موجود در آب لوله کشی سوییس است.دستیار مهندسی آب و فاضلاب

ویژگی اصلی این سیستم استفاده از یک مکانیزم فیلتر کردن از طریق غشاهای پلاستیکی متخلخل دارای سوراخ های بسیار ریز است که ارگانیسم های بیماری زا را جدا می کند.
فیلم میکروبی که روی این غشاهای پلاستیکی ایجاد می شود، ذرات آلاینده موجود در آب را تجزیه می کند. علاوه بر این ترکیبات نیتروژن و فسفر موجود در مواد شوینده را تقریبا با کارآیی 100 درصد تجزیه می کند.
پس از این مرحله، ترکیبات ارگانیک باقی مانده در آب با استفاده از یک فیلتر کربنی جدا می شود. در مرحله پایانی از یک سلول الکترولیتی برای تولید کلر از نمک محلول در آب استفاده می شود تا آب گندزدایی شود.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Water Research منتشر شده است.
۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۹:۴۹
خبرگزاری ایرنا |
تعداد بازدید : ۱,۳۳۳
کد خبر : ۳۰۲
کلیدواژه ها: تصفیه آب در محل,بازچرخانی و پاکسازی آب حاصل از شست و شو,آب لوله کشی سوییس, فیلتر کربنی,انستیتوی تکنولوژی فدرال سوییس,