آخرین مقالات

100 مدرسه کهگیلویه و بویراحمد فاقد سرویس بهداشتی است

مدارس فاقد سرویس یهداشتی
مدیرکل اداره نوسازی مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از نبود سرویس بهداشتی در 100 مدرسه روستایی این استان خبر داد و گفت: متاسفانه 100 مدرسه روستایی این استان فاقد سرویس بهداشتی بوده و دانش آموزان و معلمان با مشکلات جدی در حوزه بهداشت روبرو هستند.
صف توالت جهان محرابی در نشست شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این مطلب گفت:اغلب مدارس استان دارای قدمت بالا بوده و  بیش از 13 هزار دانش آموز در آن مشغول به تحصیل هستند.

بر پایه این گزارش اگر چه در این نشست  از میزان اعتبار برای احداث این سرویس‌های بهداشتی صحبتی نشد  اما تعداد مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 2 هزار و 800 باب مدرسه است که 250 باب آن قدیمی است.

 محرابی، تعداد مدارس استیجاری استان کهگیلویه و بویراحمد را 129 باب ذکر و خاطرنشان کرد: این استان نیازمند 117 مدرسه پیش ساخته است که برای این تعداد مدرسه 2 میلیارد و 925 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی افزود: هم اکنون 152 هزار دانش آموز در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند.

دستیار مهندسی آب و فاضلاب

محرابی گفت: 65 درصد دانش آموزان در مناطق شهری و 35 درصد در مناطق روستایی سال تحصیلی مشغول به علم آموزی هستند.

علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست گفت: چند روز پیش آماری تکان‌دهنده از مدارس استان به من داده‌اند که تعداد زیادی از مدارس روستایی غیرثابت هستند و دانش آموزان برای سرویس بهداشتی به خانه‌های همسایه‌ها می‌روند که این خود مشکل  بزرگی است.

وی با طرح این سوال که آقایان تصور کنید که این دانش آموزان دختران شما هستند آن‌وقت چه‌کار  می‌کردید؟ اظهارداشت: ما مدیر و مسئول هستیم و فردای قیامت می‌پرسند که چه‌کاری برای استان کرده‌اید و پرسنل شما چه‌کاری کردند، آن وقت ما چه پاسخی داریم ؟
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱
خبرگزاری ایلنا |
تعداد بازدید : ۱,۲۸۱
کد خبر : ۳۳۲
کلیدواژه ها: مدارس فاقد سرویس یهداشتی،مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد